Návrat Zahrad

Střešní zahrady

Extenzivní, Intenzivní, zelené fasády, vertikální zahrady


Proč zelené střechy?… chrání hydroizolaci i konstrukci střechy před teplotními výkyvy, kroupami, klimatickými vlivy a tím prodlužují její životnost. Bohatý sortiment rostlin nabízí originální řešení s náklady srovnatelné s konvenčním řešením.

Umíme udělat zelenou střechu v rovině i na velmi exponovaném místě. Intenzivní typ zelených střech vyžaduje poměrně vysoké nároky na statické zatížení. Náklady se ale vrátí zvýšením životnosti střešního pláště.Zelené fasády
Zelená fasáda Vám umožní pěstovat ve fasádě téměř vše, co si budete přát. Živá fasáda budovu v létě chladí, v zimě zahřívá a vytváří příznivé mikroklima, pohlcuje hluk, snižuje prašnost. Během ročních období originálně mění vzhled budovy.

Měření ukázalo, že se v našich klimatických podmínkách ulice se v létě rozpalují až na 60 °C. Živa fasáda zkrášlí nevyužitou plochu, šetří peníze a prodlužují životnost zateplení. Lze využít jak při rekonstrukci, tak u novostavby.

Vertikální zahrady
Pomocí modulového systému si můžete hravě vytvořit svou vnitřní nebo venkovní zelenou stěnu, bylinkovou zahrádku na zdi nebo třeba živý obraz v místnosti. Představivostí se meze nekladou.